تبلیغات close

مسابقات

 
 


دلـنـوشـتـه هـای سـوشـیـانت

نیایش
خداوندا، ..... هزار بار شکر.......! نه ...! صد هزار بار شکرت ...... ! باز هم ناچیز است .....!!!!!! بار الهی .....! شکر تو در کلام نگنجد و اعداد در شمارش شکر نعمت های بی کران تو عاجزند ....! شکر تو را بی نهایت گویم تا دلم را قانع کنم .....! حال آنکه هر بی نهایتی سر انجام به انتها میرسد و تویی که بی نهایت می مانی ......! خداوندا ....! مرا به سخاوت خلق امیدی نیست؛ که چون حاجت بر آورند منت گذارند و چون از خود برانند ذلت دهند.....! هر چه خواهم از تو خواهم...... که چون ببخشایی نعمت است و چون دریغ کنی، حکمت ...... بار خدایا .....! رسم زندگی را چنان به من بیاموز، که تو خواهی .....! من خود رسم ندگی خواهم آموخت .... پروردگارا .....! در دلم چراغی بر افروز تا نعمتت را درک کنم .... قلبم را استوار گردان ..... و پایم رادر راه راست ملغزان ........ آمین


:: موضوعات مرتبط: | بازدید : 140
| برچسب ها : ,
نویسنده : ایلیا
تاریخ : چهارشنبه 30 / 12 / 1391
ساعت : 23:03
مناجات
سلام ...... دوستان عزیز! احتمالا” این آخرین مطلب من در سال 1391 باشه. ...... دلم میخواد دستاتونو بطرف آسمون بگیرید و زیباترین مناجاتتون رو با خداجون نجوا کنید. ....... نمیدونم سال 1392 رو می بینم یانه ...... اصلا” بیاید فک کنیم آخرین لحظات زندگیمونه ...... خالصانه ترین دعاهامون و التماسامونو با خدا نجوا کنیم .......


:: موضوعات مرتبط: | بازدید : 137
| برچسب ها : نجوا مناجات,
نویسنده : ایلیا
تاریخ : دوشنبه 28 / 12 / 1391
ساعت : 14:28
حل معما
بخش هایی از خاطرات پیرمردی به نام سید بابا ـــــــــ در سال 1308 به دنیا آمدم هنگام تولد من برادر بزرگم 15 سال سن داشت. هنوز به سن 5 سالگی نرسیده بودم که من و برادرم یتیم شدیم. تنها یادگار پدرم مهر برنجی است که روی آن نوشته شده ( سید علی موسوی 1308) یعنی پدرم متولد این سال بوده است. ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــــــــ از زمان ورود اسلام به ایران و شروع حکومت اعراب در نواحی مختلف کشور، در اسناد اداری ، علمی و سایر مکتوبات از تاریخ هجری استفاده شد. استفاده از تاریخ هجری قمری و نیز زبان عربی به دوره های بعد نیز کشیده شد و تا پایان دوره قاجار مرسوم بود. پس از کودتای 28 مرداد 1299 رضاخان سردار سپه اقدام به اصلاحاتی نمود که برای مردم آن زمان بسیار خوشایند بود. چرا که قدرت رضاخان باعث شده بود تا بسیاری از نا آرامی ها و نا امنی ها از بین برود. در این میان مخالفان سرشناسی چون سید حسن مدرس و محمد مصدق نیز از این اوضاع اظهار رضایت کردند و اقدامات رضاخان را تحسین نمودند. در سال 1304 رضاخان رسما” به پادشاهی رسید و نام خانوادگی پهلوی را برای خود برگزید. همچنین اقدام به تغییر تاریخ نگاری از هجری قمری به شاهنشاهی نمود. مخالفانی مانند سید حسن مدرس پادشاهی رضاخان ناراضی بودند، چرا که شاهنشاه برای تسلط بر تمام امور مجبور بود که شیوه ی دیکتاتوری را به جای مشروطه برگزیند. در بین سالهای 1307 تا 1310 کم کم شیوه دیکتاتوری رضاخان نمود پیدا کرد و اقدام به مذهب زدایی و قومیت زدایی و ایجاد ملیت گرایی نمود. سید حسن مدرس به مناسبت ابراز مخالفت خود با رضا خان دست به اقداماتی زد که از جمله میتوان به طرح تاریخ هجری شمسی به جای تاریخ پهلوی اشاره کرد. رضاخان تا سال1320 حکومت کرده و پس از سه سال تبعید در سال 1323 درگذشت. ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــــــــ سید علی متولد دوره قاجار بوده و تاریخ تولدش حسب هجری قمری 1308 معادل 1272 هجری شمسی بوده؛ و سید بابا، پسر سید علی متولد دوره رضا خان بوده و تاریخ تولدش حسب هجری شمسی 1308 به ثبت رسیده است که حدود 36 سال از پدرش کوچکتر است.


:: موضوعات مرتبط: | بازدید : 163
| برچسب ها : حل معما+ مروری بر تاریخ+ معمایی در خاطرات,
نویسنده : ایلیا
تاریخ : جمعه 25 / 12 / 1391
ساعت : 17:35
مروری بر تاریخ
از زمان ورود اسلام به ایران و شروع حکومت اعراب در نواحی مختلف کشور، در اسناد اداری ، علمی و سایر مکتوبات از تاریخ هجری استفاده شد. استفاده از تاریخ هجری قمری و نیز زبان عربی به دوره های بعد نیز کشیده شد و تا پایان دوره قاجار مرسوم بود. پس از کودتای 28 مرداد 1299 رضاخان سردار سپه اقدام به اصلاحاتی نمود که برای مردم آن زمان بسیار خوشایند بود. چرا که قدرت رضاخان باعث شده بود تا بسیاری از نا آرامی ها و نا امنی ها از بین برود. در این میان مخالفان سرشناسی چون سید حسن مدرس و محمد مصدق نیز از این اوضاع اظهار رضایت کردند و اقدامات رضاخان را تحسین نمودند. در سال 1304 رضاخان رسما” به پادشاهی رسید و نام خانوادگی پهلوی را برای خود برگزید. همچنین اقدام به تغییر تاریخ نگاری از هجری قمری به شاهنشاهی نمود. مخالفانی مانند سید حسن مدرس پادشاهی رضاخان ناراضی بودند، چرا که شاهنشاه برای تسلط بر تمام امور مجبور بود که شیوه ی دیکتاتوری را به جای مشروطه برگزیند. در بین سالهای 1307 تا 1310 کم کم شیوه دیکتاتوری رضاخان نمود پیدا کرد و اقدام به مذهب زدایی و قومیت زدایی و ایجاد ملیت گرایی نمود. سید حسن مدرس به مناسبت ابراز مخالفت خود با رضا خان دست به اقداماتی زد که از جمله میتوان به طرح تاریخ هجری شمسی به جای تاریخ پهلوی اشاره کرد. رضاخان تا سال1320 حکومت کرده و پس از سه سال تبعید در سال 1323 درگذشت.


:: موضوعات مرتبط: | بازدید : 137
| برچسب ها : ,
نویسنده : ایلیا
تاریخ : پنجشنبه 24 / 12 / 1391
ساعت : 17:57
معمایی در خاطرات
بخش هایی از خاطرات پیرمردی به نام سید بابا ـــــــــ در سال 1308 به دنیا آمدم هنگام تولد من برادر بزرگم 15 سال سن داشت. هنوز به سن 5 سالگی نرسیده بودم که من و برادرم یتیم شدیم. تنها یادگار پدرم مهر برنجی است که روی آن نوشته شده ( سید علی موسوی 1308) یعنی پدرم متولد این سال بوده است.


:: موضوعات مرتبط: | بازدید : 129
| برچسب ها : ,
نویسنده : ایلیا
تاریخ : پنجشنبه 24 / 12 / 1391
ساعت : 16:28
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 ... 8 صفحه بعد